Imprezy integracyjne Actigra
  • Actigra Activities
  • Actigra Events
activitiesACTIGRA integracjaACTIGRA event marketingevents
Strona główna / wydarzenia / Wydarzenia events / Finał turnieju siatkówki plażowej Gemini Cup 2010...
niedziela, 29 sierpnia 2010 00:00

Finał turnieju siatkówki plażowej Gemini Cup 2010...

PDF Drukuj Email

W miniony weekend (28-29.08.2010) odbył się finał turnieju siatkówki plażowej Gemini Cup 2010. Przez cały okres wakacji zawodnicy walczyli w pięciu turniejach o awans do elitarnego finału, który stanowił zwieńczenie dwumiesięcznych zmagań. Budżet nagród tegorocznej edycji przekroczył ponad 23 tys. zł. W turnieju wzięło udział 54 par męskich, 27 par kobiecych i 38 par mixtów.

plakat gemini-041 gemini-044 gemini-046 gemini-047 gemini-051 gemini-054 gemini-052

Jako pierwsi na piasek wyszli mężczyźni. W finałowej ósemce znalazły się najsilniejsze drużyny wg rankingu Gemini Cup. Wśród zawodników można było spotkać obecnych Akademickich Mistrzów Europy, jak również byłych Mistrzów Polski, Europy oraz uczestnika Mistrzostw Świata.

Niestety, nawet tak silna obsada zawodów nie zdołała zwyciężyć z… deszczem. Ze względu na niekorzystne warunki atmosferyczne sobotni turniej został przerwany. W wyniku tego osiem drużyn uzyskało po 75 pkt., które zostały dopisane do rankingu.

Pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej wywalczyła drużyna Glany (Artur Baca, Michał Matyja) – 435 pkt., drugie miejsce drużyna Gold Volley (Sebastian Marczyński, Mariusz Jajus) – 355 pkt., a trzecie drużyna Bez nazwy (Adrian Sdebel, Dariusz Tkaczuk) – 320 pkt.

W niedzielnych rozgrywkach finału Gemini Cup pogoda była już bardziej łaskawa dla uczestników i zgromadzonych kibiców. Dzięki temu mogliśmy oglądać doskonałą rywalizację zawodników w dwóch kategoriach: kobiet i mixtów. W obu kategoriach wystąpiło po sześć najlepszych drużyn wg rankingu Gemini Cup. W kategorii „Kobiet” swoją dominację potwierdził zespół Łaziska wygrywając z Wampol Mysłowice (2:1).

Pierwsze miejsce na podium w klasyfikacji generalnej przypadło drużynie Łaziska (Dominika Rubin, Karolina Uściłowicz) – 360 pkt., drugie drużynie AWF Kraków (Iwona Urbańczyk, Monika Norys) – 360 pkt., a trzecie drużynie Dzikie Węże (Anna Paździorek, Sabina Żmija) – 300 pkt.

W kategorii mixtów w klasyfikacji generalnej pierwsze miejsce zajęła „Piątka w plecy” (Marzena Patryarcha, Mateusz Szewczyk) – 340 pkt., drugie Stelle (Paulina Stojek, Paweł Cul) – 330 pkt., a trzecie Jastrzębie (Izabella Chudzik, Sebastian Marczyński) – 290 pkt.

Fundatorem nagród rzeczowych w turnieju Gemini Cup 2010 była sieć perfumerii Douglas. Nagrody pieniężne podczas całego turnieju ufundowane zostały przez Gemini Park Bielsko-Biała.

Turniej GEMINI Cup 2010 na zlecenie GEMINI Park zorganizowała agencja ACTIGRA Event (ACTIGRA Group)

Pracujemy dla:
ACTIGRA Group: ul. Królewska 1/9, 30-045 Kraków  |  tel.: +48 12 626 19 35/36  |  fax.: +48 12 626 19 35  |  email: biuro@actigra.pl |