Survival - szkoła przetrwania

Drukuj
Surwiwal - (inaczej: sztuka przetrwania, survival) to rodzaj aktywności ludzkiej związanej ze stosowną wiedzą i umiejętnościami niezbędnymi w przetrwaniu w warunkach ekstremalnych.

Zespół naszych Instruktorów Rekreacji Ruchowej o specjalności Survival przygotuje dla Państwa pracowników lub klientów wyjazd Szkoły Przetrwania.

Uczestnicy zajęć wezmą udział w szkoleniu z zakresu szeroko rozumianego Surwiwalu, koncentrując się głównie na tzw. surwiwalu zielonym.

AAA_9037

Surwiwal zielony - jego celem jest nabycie i utrzymanie umiejętności pozwalających na samowystarczalne przetrwanie w warunkach przebywania poza cywilizacją. Surwiwal zielony ma duży związek z naturą. Ten rodzaj surwiwalu nastawiony jest silnie na rekreację, ale przygotowuje też do działań w warunkach zagrożeń, np. podczas klęsk żywiołowych i katastrof.

Zajęcia z pierwszej pomocy paramedycznej, budowanie schronienia, pozyskiwanie ognia, wody i żywności, budowa przepraw, orientacja w terenie, rozpoznawanie gatunków flory i fauny to w dzisiejszym świecie, pełnym ułatwiających życie nowinek cywilizacyjnych wiedza nie do pogardzenia.

AAA_1707 AAA_1710 AAA_1720 AAA_9033

Oprócz części teoretycznej i praktycznych ćwiczeń zorganizujemy dla Państwa obozy przetrwania.

Elementy niewątpliwej sztuki, jaką dziś jest survival mogą zostać także wykorzystane w trakcie organizowanych spotkań szkoleniowych, integracyjnych i typu team building.

W atrakcyjnych grach fabularnych elementy surwiwalu mają także rolę elementów scenariusza, pozwalając zmierzyć się uczestnikom z prawdziwymi wyzwaniami w terenie.

DSC00140 DSC00142 DSC00148 DSC02463